Školski prostor

Osnovna škola „Dašo Pavičić“ osnovnu djelatnost obavlja u četiri objekta. Matična školska zgrada na Toploj raspolaže sa učioničkim i drugim prostorima kako je navedeno na donjoj tabeli. Oko škole je aprila 2014. godine asvaltiran zaobilazni put i regulisane su površinske vode koje su ugrožavale školski teren i dvorište škole. Školska zgrada postoji od 1971. godine i takođe je kroz Program energetske efikasnosti u javnim zgradama 2014. godine, skoro potpuno obnovljena, ali je samo djelimično ograđena.

Područno odjeljenje u Mojdežu već šestu školsku godinu nije aktivno.

Zgrada područnog odjeljenja u Sutorini je stara više od 20 godina. Ima četiri učionice, fiskulturnu salu, biblioteku, zbornicu i dvorište koje nije ograđeno.

Četvrti objekat je Dječje odjeljenje Instituta „Dr Simo Milošević“ u Igalu, gdje se koriste četiri učionice i prostorija koja je preuređena za izvođenje nastave fizičkog vaspitanja. U njima se odvija nastava u dvije smjene. Prostor u Igalu se koristi bez naknade, uz ugovorenu obavezu da  Škola snosi troškove za električnu energiju u tom dijelu objekta.

Od  školske 2004/2005. godine škola je krenula u reformu.

Prvi razred ove školske godine ima šest odjeljenja. Četiri odjeljenja nastavu izvode u Matičnoj školskoj zgradi,  a dva odjeljenja u  prostorijama Instituta u Igalu. Sva odjeljenja prvog razreda nastavu pohađaju  u prijepodnevnoj smjeni.

Pregled učionica, kabineta i prostorija u matičnoj  školi:

• Učionice za nastavu od I do IV razreda…………………… 10
  • Kabinet za c-s,b,h jezik…………………………………………… 2