SVEČANI PRIJEM ZA 90 NAGRAĐENIH NOVSKIH UČENIKA

Opština Herceg Novi i Sekretarijat za kulturu i obrazovanje priredili su danas, u foajeu Dvorane Park, svečani prijem za učenike koji su nosioci diplome „Luča“, nagrađene na Državnom takmičenju, Olimpijadi znanja i Međunarodnim takmičenjima

Prethodna školska godina bila je veoma uspješna za mlade Novljane, njih 90, koji su pobrali brojne nagrade na državnim i međunarodnim takmičenjima, na čemu im je čestitao predsjednik Opštine Herceg Novi Stevan Katić. On je istakao da je današnja dodjela opštinskih diploma i nagrada simbol podrške koju učenici imaju od svog rodnog grada.

–Rezultati su najbolji pokazatelj nečije usmjerenosti i odlučnosti, vi to vrlo dobro znate. Zato su konkretne aktivnosti koje sprovodimo jasna potvda odlučnosti lokalne uprave da Herceg Novi bude grad koji brine o mladima, vrijednuje njihove uspjehe i otvara im nove mogućnosti. Znanje je svjetlo koje osvjetljava naš put kroz život, kazao je naučnik i pronalazač Mihajlo Pupin. Siguran da će vaš put biti svijetao, jasan i uspješan i da ćete obasjati svaku stazu kojom odaberete da krenete!, kazao je predsjednik Katić.

Svečanoj dodjeli su prisustvovali i potpredsjednica Opštine Danijela Đurović, potpredsjednica Skupštine Opštine Dragana Stanišić i sekretarka Sekretarijata za kulturu i obrazovanje Ana Zambelić Pištalo.

Zajednička fotografija učenika i predstavnika Opštine i ove godine biće postavljena na jednom od centralnih bilborda u gradu.

Učenici koji su nosioci diplome Luča za školsku 2018/2019. godinu

OŠ „Dašo Pavičić“

Sanja Đurić, Anđela Popović, Kristina Vlaović, Tijana Stojanović, Dejana Šumar, Ana Vlaović, Đorđe Čvorović, Nikolina Lučić, Mihailo Aničić, Zorica Marić, Bojana Stanković

Mark Ivanov, OŠ „Dašo Pavić“, učenik VIII razreda, osvojio je III mjesto iz matematike na Olimpijadi znanja, mentor prof. matematike Ivana Kecojević.

OŠ „Ilija Kišić“

Maša Niković, Mina Niković, Nika Niković, Nastasija Vujičić i Bojana Zorić

OŠ «Milan Vuković»

Zorica Knežević, Jovana Kojčinović, Ivana Tomašević, Milica Karadžić, Anđela Đurović

OŠ «Orjenski bataljon«

Nataša Ivović, Ana Drašković, Teodora Smoljan, Natalija Zloković, Kristina Gardašević, Nataša Popivoda, Blažo Banićević i Dejana Pudar

Na Državnom takmičenju u znanju, koje je 23. februara ove godine održano u Podgorici, učenici OŠ „Orjenski bataljon“ostvarili su sljedeće rezultate:

Teodora Smoljan, učenica IX1 razreda osvojila je III mjesto iz hemije b(drugo mjesto nije dodjeljeno) – mentor prof Oliver Jakovljević, Nataša Ivović, učenica IX 1 razreda osvojila je četvrto mjesto iz hemije – drugo mjesto nije dodijeljeno, mentor prof Oliver Jakovljević. Dejana Pudar, učenica IX 3 razreda osvojila je četvrto mjesto iz matematike – drugo mjesto nije dodijeljeno, mentor profesorica Marina Vujičić.

Na Olimpijadi znanja, održanoj u Podgorici, 11. maja ove godine, učenica Nataša Ivović, IX 1 osvojila je II mjesto iz hemije, u kategoriji Osnovna škola (IX razred). Mentor profesor Oliver Jakovljević.

SMŠ „Ivan Goran Kovačić“

Diplomom „Luča“ za odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta i primjerno vladanje u osnovnoj i srednjoj školi nagrađeni su:

Vladimir Jovanović, Natalija Đurović, Adrijana Lepetić, Marija Miljević, Valentina Pavlović, Balša Lazović, Ana Ercegović, Marija Ozrinić.

„Luča“ za odličan opšti uspjeh i primjerno vladanje u osnovnoj i srednjoj školi:

Vukan Zavišin, Vladana Pudar, Aleksandra Aničić, Bogdan Malavrazić, Katarina Gardašević, Vido Mandić, Nikola Ilijanić, Gojko Savić, Ana Bošković, Slađana Kovačević, Kristina Naumović, Slavko Vukasović, Ksenija Perišić, Vojislav Đukić, Ana Morović, Igor Ćurić, Jovan Konjević, Jovana Draganić, Anđela Zloković, Andrea Pešić, Katarina Seferović i Igor Vukasović.

Rezultati sa državnog i međunarodnog takmičenja školska 2018/19.godina

I mjesto iz geografije na Državnom takmičenju osvojio je Vladimir Jovanović, mentor Milenko Živković, profesor

I mjesto iz engleskog jezika na Državnom takmičenju osvojila je Sara Novović, mentorka: Sanja Ateljević, profesorica

III mjesto iz engleskog jezika na Državnom takmičenju osvojio je Vido Mandić, mentorka: Snežana Brajović, profesorica

Na Olimpijadi znanja u kategoriji srednjoškolaca II nagradu iz matematike osvojio je Milan Lečić, mentor: Gojko Đurđević, profesor

Gastro kup:

Zlatna medalja, tehničar kulinarstva – Vojka Medojević, mentor: Orion Fulurija, profesor

Srebrna medalja, tehničar kulinarstva – Bojan Ostojić, mentor: Orion Fulurija, profesor

Bronzana medalja, tehničari usluživanja – Miloš Pašić i Robert Rašić, mentor: Luka Milanović, profesor

Konkurs „Evropo čujemo li se?“:

I mjesto osvojila je učenica Evgenija Kesse, mentorka: Ksandra Popović, profesorica

Državno takmičenje Srednjih stručnih škola u kulinarstvu:

Bronzana medalja, tehničari kulinarstva – Miloš Vučurović, Vojka Medojević i Andrea Slivka, mentor: Orion Fulurija, profesor

Međunarodno debatno takmičenje u Moskvi

II mjesto pojedinačno osvojila je Sara Novović, mentor: Gojko Đurđević, profesor

I mjesto ekipno osvojili su: Sara Novović, Ana Marija Finžgar i Nemanja Đurić, mentor: Gojko Đurđević, profesor

Međunarodno takmičenje ugostiteljskih i turističkih škola jugoistočne evrope „GATUS 2018“

Srebrna medalja, tehničari kulinarstva – Vojka Medojević, Nenad Šinik i Stefan Vulićević, mentor: Orion Fulurija, profesor

Bronzana medalja, restorateri – Teodora Isaković i Miloš Pašić, mentorka: Marina Bojović, profesor

Zlatna medalja, turistički tehničari: Ana Stojak, Nikolina Janjić i Marija Radović, mentorka: Ksenija Odalović, profesorica

Međunarodno i državno takmičenje turističkih škola u Podgorici – Turistička pijaca

Bronzana medalja, turistički tehničari – Marija Glišić i Marina Čuljković, mentorka: Nataša Mladenović, profesorica

 

Izvor: Radio Herceg Novi